مناطق آزاد مستعدترین مناطق برای سرمایه گذاری در صنایع فرهنگی

  • ۹۸/۰۴/۳۰

دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ مناطق آزاد را مستعدترین مناطق برای سرمایه گذاری در صنایع فرهنگی و خلاق دانست و اظهار داشت: ایجاد زنجیره تولیدات فرهنگی در مناطق آزاد به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد. سید محمد حسین سجادی نیری در هجدهمین نشست معاونان و […]دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ مناطق آزاد را مستعدترین مناطق برای سرمایه گذاری در صنایع فرهنگی و خلاق دانست و اظهار داشت: ایجاد زنجیره تولیدات فرهنگی در مناطق آزاد به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.

سید محمد حسین سجادی نیری در هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی،‌ اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ماکو گفت: هزینه ایجاد اشتغال در صنایع فرهنگی بطور متوسط ۳۰ میلیون تومان است که این رقم در صنایع دیگر به اذعان وزیر کار ۳۰۰ میلیون تومان است.
وی ادامه داد: ‌در صنایع فرهنگی سرمایه پایین تری نسبت به سایر صنایع برای اشتغالزایی و کارآفرینی نیاز است.
سجادی نیری تولید ثروت،‌ درآمدزایی و گردش مالی را از مزیت های صنایع فرهنگی برشمرد و ادامه داد: صنایع فرهنگی در قیاس با سایر صنایع از نرخ برگشت سرمایه بسیار بالاتر و دوره بازگشت سرمایه خیلی کوتاه تر برخوردارند.
او زنجیره تولید در صنایع فرهنگی را بسیار سودآورد خواند و گفت:‌ صنایع فرهنگی عامل اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان علوم انسانی و هنر است.
سجادی نیری اظهار داشت: برای شکل دهی کامل حلقه های صنعت فرهنگ نیاز به جریان سازی گسترده در مراحل مختلف است و حرکت پایدار و با ثبات نیازمند زیرساخت های دقیق و هدفمند است.
او صنایع فرهنگی را ابزاری کارآمد برای صدور فرهنگ ایرانی ـ اسلامی برشمرد و ادامه داد: معرفی فرهنگ بومی و اعتقادی کشورها با صنایع فرهنگی امکان پذیر است و موجب افزایش غرور ملی می شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مناطق آزاد را مستعدترین مناطق برای سرمایه گذاری در صنایع فرهنگی و خلاق دانست و اظهار داشت: ایجاد زنجیره تولیدات فرهنگی در مناطق آزاد به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.
این مسئول استفاده از صنایع فرهنگی را راهی موثر و رویکردی فعال برای مقابله با تهاجم فرهنگی برشمرد و افزود: زیرساخت های ویژه و متناسب با اقتضائات در مناطق آزاد، باید طراحی و پیاده سازی شود.
هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی،‌ اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ماکو روز چهارشنبه بیست و ششم تیرماه به کار خود پایان داد.