شکوفایی صادرات منطقه آزاد انزلی با راه اندازی مرکز نوآوری و فناوری‌های انرژی

  • ۹۷/۰۸/۰۷

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به استان گیلان کلنگ مرکز نوآوری و فناوری‌های انرژی در منطقه آزاد انزلی را بر زمین زد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، پس از امضا تفاهم نامه کامبیز مهدی زاده دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با منطقه آزاد انزلی کلنگ ساخت مرکز نوآوری و فناوری های انرژی در شهر انزلی توسط سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بر زمین زده شد. قرار است این مرکز در زمانی کمتر از ۱ سال به بهره برداری برسد تا شرکت های دانش بنیان، شتابدهنده ها و استارتاپ های حوزه انرژی در آن استقرار یابند. ایجاد مرکز نوآوری و فناوری‌های انرژی منطقه آزاد انزلی گامی برای شکوفایی صادرات در این منطقه با توجه به ظرفیت و پتانسیل فناوران و نوآوران است. همچنین علاوه بر این این اقدام اشتغالزایی و کارآفرینی را در این منطقه ارتقاء می دهد.
بر اساس این گزارش، این مرکز در پی  امضای تفاهم نامه همکاری میان ستاد حوزه انرژی معاونت علمی و منطقه آزاد انزلی درمهرماه سال جاری برای ایجاد مرکز نوآوری و فناوری‌های انرژی در منطقه آزاد انزلی ایجاد و راه اندازی صورت گرفت.

در این مراسم مصطفی سالاری استاندار گیلان، رضا مسرور مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری، اسماعیل قادری فر رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری، کامبیز مهدی زاده دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی معاونت علمی حضور داشتند.
انتهای پیام/۲۵