طراحی و تولید بومی نرم‌افزارهای کاربردی توسط جوانان ایرانی

  • ۹۶/۱۱/۰۷

تیمی از جوانان متخصص ایرانی در حوزه فناوری اطلاعات، ارتباطات و نرم افزارهای رایانه ای با استمرار مطالعات کاربردی تیم طراحی و توجه به تغییرات تکنولوژیکی روزافزون در مقوله علم تولید نرم‌افزار توانسته اند نرم‌افزارهایی با کیفیت بالا تولید کنند.به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تعدادی از جوانان توانمند و متخصص ایرانی با صرف فعل خواستن از سال۶۷ با هدف فعاليت در زمينه نرم‌افزار و سخت‌افزار شروع به فعالیت کردند و تا به امروز با قوت و قدرت هر چه تمام تر و با تکیه بر توان خود، محصولاتی به روز و منحصر به فرد تولید کردند که این محصولات در زمینه طراحی و تولید نرم‌افزارهای کاربردی سیستم‌های مالی، سیستم‌های اطلاع‌رسانی و اتوماسیون مراکز اسناد و کتابخانه‌ها و فن آوری RFID تولید شده اند.
نرم‌افزارهای تولیدی شرکت دانش بنیان نرم افزار و سخت افزار ایران به گونه ای طراحی شدند که کاربری آسان و کارائی فوق العاده آنها مشتریان زیادی را جذب کرده است. این نرم‌افزارها همواره متناسب با زمان و نیاز مشتریان، بروزرسانی می‌شود و قابلیت انعطاف آنها، امکانات مطلوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
احمد محمدزاده مدیر عامل این شرکت می گوید: وقتی که نرم‌افزارى از استحکام و ساختار علمى مناسبى برخوردار باشد یا به عبارتی به گونه‌ای مطلوب طراحی شده و مراحل تست مناسبى را پشت سرگذاشته باشد، کارآیى بهينه‌اى خواهد داشت.
وی همچنین تصریح می کند: در اين حالت عملا کاربران بدون هيچ دغدغه‌اى از نرم‌افزار استفاده می کنند استفاده از سیستم‌های اطلاع‌رسانی و کتابخانه شرکت در بیش از ۵۰۰ مرکز و استفاده از نرم‌افزارهای مالی در بیش از ۳ هزار مرکز در سراسر کشور نشان دهنده اعتماد مردم به کالاهای ایرانی است.
محصولات این شرکت در حوزه سيستم مالی يکپارچه شامل نرم افزارهای حسابداری، حسابداری با امکان درج برچسب، دريافت و پرداخت، انبار و کنترل موجودی، فروش، پرسنلی و حقوق و دستمزد، مدیریت هزینه، ابزار متمرکز تولید گزارشات خاص، دارایی‌های ثابت و نرم‌افزار حسابداری هدیه می شود.
همچنین تولید سيستم جامع اطلاع‌رساني،   سيستم آرشيو منابع ديجيتال، سیستم نگهداری موجودی و گردش امانات، فن‌آوری RFID، پورتال سيمرغ، سیستم مدیریت اطلاعات میراث فرهنگی ققنوس و غیره نیز از دیگر محصولات این شرکت دانش بنیان ایرانی است.